Освітньо-виховний тиждень Безпеки життєдіяльності дітей

На виконання наказу директора Хмельницького закладу дошкільної освіти № 10 «Веселка» від «31» жовтня 2022 № 63 з «07» по «11» листопада 2022 р. у ХЗДО №10 «Веселка» проведено «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності».

Мета: поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед батьків та дітей; активізація роботи щодо попередження дитячого травматизму; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я.

Під час «Тижня безпеки дитини» проведено:

  • Дидактичні і гри та вправи: «Їстівне – не їстівне», «Добре - погано», «Поведінка в громадському транспорті», «Корисна і шкідлива їжа», «Небезпечні предмети у руках дітей», «Світлофор наш друг», «Небезпечні предмети», «Вибухонебезпечні предмети», «Безпечні місця для гри», «Що можна, а що не можна», «Правильні дії чи ні?», «Що в торбинці у Незнайка», «Аварія», «Я і незнайомець», «З вогнем погані жарти!»
  • Рухливі ігри: «Юні пожежники», «Хто швидше загасить вогонь», «Свої-чужі», «Автомобілі», «Пішоходи і машини», «Вовк і зайці», «Кіт і миші». «Лісом, полем ми підемо», «Кольорові автомобілі», «Стій!Увага!Руш!», «Водії».
  • Сюжетно-рольові ігри: «Пожежники», «Лікарня», «Пішоходи та водії», «Увага! Повітряна тривога!», «Рятувальники», «Диспетчер», «Школа екстремальних ситуацій», «На кухні» та інші.
  • Бесіди: «Режим дня», «Що корисне, а що шкідливе», «Кожній речі своє місце», «Поведінка в громадському транспорті», «Як уникнути неприємностей? », «Вогонь друг – вогонь ворог», «Про небезпечні ігри та іграшки», «Вікна та балкон – небезпечне місце», «Корись та безпека від вогню», «Дорога не для розваг», «Увага! Електроприлади», «Твої дії в разі небезпеки», «Ігри з небезпечними предметами приводять до біди», «Сам вдома», «Корисні ігри дома, електричні прилади та правильне користування ними ».
  • Екскурсії огляди: ознайомлення з протипожежним щитом, з електроприладами на кухні, пральні; в медичному кабінеті з дітьми під час оглядової екскурсії медичною сестрою була проведена бесіда «Надання першої посильної допомоги».
  • Спостереження: за транспортом, який рухається біля дитячого садка, за пішоходами (моделювання ситуації безпечної поведінки на вулицях), за станом погоди і чи її стан впливає на безпеку життя людини, за тваринами на вулиці (бродячі тварини та небезпека спілкування з ними) тощо.
  • Моделювання ситуації: «Правила дання першої медичної допомоги», «Чужий дзвонить у двері», «Як уникнути неприємностей», «Дії під час виникнення пожежі», «На прийомі у лікаря», «Гра на балконі і вікні», «Телефонує незнайомець», «Заллємо вогонь водою», «Скалки»(небезпека від дрібних та гострих дерев’яних скалок), «Уроки чистоти», «Небезпечні речовини».
  • Ігри – тренінги: «Алло, пожежники біда!», «Перша допомога при отруєні», «Перша допомога при пораненнях», «Допоможи Незнайкові перейти дорогу».
  • Театралізована діяльність: «Пригоди звірят у лісі з сірниками», лялькова вистава «Осіння казка».
  • Перегляд відеоматеріалів, презентацій: «Обережним будь! Пожежа», «Обережно, дорога», «Безпека вулиць», «Покажи дитині. Мінна безпека»
  • Організована діяльність (заняття): «Увага небезпечні ігри», «Правила дорожнього руху», «Безпечні іграшки», «Охорона навколишнього середовища», «Правила та безпека на вулиці», «Щоб вогонь не завдав біди, будь обережним з ним завжди» , «Електричні помічники вдома», «Дитина і вулиця», «Щоб вогонь не завдав біди, будь обережним з ним завжди», «Мій друг занедужав», «Ми маленькі помічники».
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування